ingilizce online eğitim platformları

İngilizce Online Eğitim Platformları

Öğrenmenin hiçbir zaman sonu yok. Okulda aldığımız eğitimin yanı sıra kendimizi geliştirmek, yeni bilgi ve becerilerle donatmak istediğimiz konularda pek çok eğitim olanakları mevcut. Üstelik hepsine online olarak erişmemiz mümkün.

Kendimi geliştirmek için eğitimler aldığım bazı online platformları paylaşmak istiyorum. Bu platformlardan bazılarını duymuş ya da hali hazırda eğitimler almak için kullanıyor olabilirsiniz. Faydalı olmasını diliyorum.

Udemy

Bir Türk girişimci Eren Bali tarafından kurulan Udemy tüm dünyadan eğitmenleri ve öğrencileri bir araya getiriyor. Yazılım geliştirme, işletme, BT ve yazılım, verimlilik, kişisel gelişim, gibi pek çok konuda Türkçe ve İngilizce uygun fiyatlı birçok online eğitim veriyor (Çoğu eğitime takip ederseniz ücretsiz de erişebiliyorsunuz). Üstelik kendinize güveniyorsanız uzman olduğunuz alanda eğitim de verebiliyorsunuz.

Coursera

Londra, Stanford, Duke Üniversitesi gibi iyi üniversitelerle ortaklığı olan Coursera, ücretsiz ve online eğitimler veriyor ancak sertifika almak için ücret ödemenizi istiyor. Eğitimlerinin içeriğinde sınavlar, ödevler ve projeler de bulunuyor. Bu sayede daha interaktif ve etkili bir eğitim düşünülmüş. Dil öğrenme, sağlık, veri bilimi, kişisel gelişim ve daha birçok alanda online eğitimler alabilirsiniz.

edX

Dünyanın en iyi üniversiteleriyle kar amacı gütmeden online eğitim imkanı sunan edX, Harvard ve MIT tarafından kurulmuş bir platform. Kendisini açık kaynaklı en büyük sağlayıcı olarak nitelendiriyor. Mühendislik, matematik, bilim, tarih ve birçok başka alanda online kurslar veriyor. (Girişimcilik 101 dersi hariç kurslar İngilizce olarak verilmekte.)

Alison

Alison, günümüzde 195 ülkeden 15 milyondan fazla öğrenciye ücretsiz eğitim sağlıyor. Derslerden kişisel gelişime, hobiden kariyere kadar pek çok alanda kurs alabilirsiniz.

Khan Academy

Tamamen ücretsiz bir platform olan Khan Academy’nin misyonu “herkes için, her yerde ücretsiz, birinci sınıf bir eğitim sağlamak”. Daha çok çocukların ve gençlerin eğitimine yönelik eğitimler sunan platformda matematik, dilbilgisi, tarih ve pek çok konuda dersler bulunmakta.

Codecademy

Codeacademy, size birden fazla farklı programlama dilinde kod yazmayı öğreten etkileşimli bir platform. Ücretsiz kursların çoğu 11 saatten daha kısa sürede tamamlanabiliyor. Ağırlıklı olarak web geliştirme, programlama, bilgisayar ve veri bilimi gibi konularda 45 milyondan fazla öğrenciye sahip. Codeacademy ayrıca aylık bir ücret karşılığında premium hizmet de sunuyor.

FutureLearn

8 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Futurelearn’de pek çok farklı konuda eğitim bulunuyor. Platform, saygın pek çok üniversitenin katkısıyla ücretsiz online eğitim hizmeti sunuyor. Sertifikalar ise kurslara göre değişiklik gösteriyor.

Udacity

Daha çok veri bilimi, yapay zeka ve yazılım gibi alanlarda eğitimler içeren bu platformda kurslar genel olarak ücretli, ancak bu kursların sonunda global düzeyde bir sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Tabii bunun yanında kariyer odaklı ücretsiz eğitimler de bulmanız mümkün.

Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön