Dijital Zaman Yönetimi Araçları – Google Takvim

Online eğitimin başlaması ile pek çoğumuzun yoğunluğu artmış durumda. Dersler, projeler, etkinlikler, yapılması gereken işler derken kendime zaman ayıramıyorum dediğinizi duyar gibiyim 😂 Bazı günler birçok işimizi halledebiliyorken bazı günler öyle olmuyor. Sanki zaman farklı akıyormuş gibi hissediyoruz. Hepimizin bir günde 24 saati var. İşte bu 24 saati efektif kullanmak istiyorsak onu doğru yönetmeyi bilmeliyiz.

Bu sebeple uzun zamandır haftalık planlarımı hazırlamakta kullandığım, üretkenliğimi arttıran Google Takvim‘den bahsetmek istiyorum size! Google Takvim ücretsiz bir uygulama, kullanmaya başlamak için Google hesabınızın olması yeterli.

Sizi Daha Üretken Kılacak Google Takvim Özellikleri

Hayatınızın farklı bölümleri için ayrı takvimler oluşturabilirsiniz.

Takviminizi birden çok amaç için kullanmak istiyorsanız bu özellik tam size göre. Bu sayede kişisel takviminizi ve iş takviminizi bir arada tutabilirsiniz. Oluşturduğunuz takvimlere farklı renkler belirleyerek görsel olarak size motivasyon vermesini sağlayabilirsiniz.

Çalışma saatlerinizi etkinleştirebilirsiniz.

Örneğin; hafta içi çalışma saatlerinizi takviminize girmişseniz, bu saatler dışında gelen toplantı davetlerine otomatik olarak uyarı gönderip uygun olmadığınızı hatırlatmış olursunuz. Özellikle evden çalıştığımız bu dönemde iş ve özel hayatımızı ayırmak adına oldukça önemli bir özellik olduğunu düşünüyorum.

Oluşturduğunuz etkinliklere ekler atayabilir, süreler atayabilirsiniz.

Etkinlikten önce bildirimler alırsınız. Toplantınızı ya da dersiniz unutma ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.

Etkinliklerinize Her gün tekrarla ya da her hafta Pazartesi günü tekrarla gibi zamanlar atayabilirsiniz. Takvim sizin yerinize planınızı otomatik oluşturacaktır.

Programınızı birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Böylece üzerinde çalıştığınız ödev/proje üzerinde bir toplantı ayarlamanız gereken durumlarda “Bir zaman aralığı bulun” özelliğini kullanarak her bir davetlinin çakışma olmadan uygun olacağı zamanları kolayca görebilirsiniz.

Tüm iş programı oluşturmakla bitmiyor😂 Her sabah 5 dakikanızı ayırıp günlük programınızı kontrol etmeyi unutmayın!

Sevgiler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön